22 فروردین : کی روش تا اندازه ای پذیرفت به همکاری خود با تیم ملی ادامه دهد

چکیده :کی روش در جلسه امروز خواستار تضمین کتبی برای مهیا کردن امکانات اعم از بازی تدارکاتی مناسب، اردوها، زمین تمرین مناسب و… از فدراسیون شده. فدراسیون هم قرار است طی دو یا سه روز آینده با وزارت ورزش هماهنگی های لازم را برقرار کند. گویا وزارت هم موافقت کرده تا به فدراسیون برای فراهم نموندن امکانات سخت افزاری در راه رسیدن به جام جهانی روسیه کمک کند. ولی کی روش اصرار دارد که تمام این توافقات کتبی شود، نه این که فقط در حد حرف بماند!

کارلوس کی روش در پایان جلسه با کفاشیان و نماینده وزارت ورزش و جوانان گفت: جلسه بسیار خوبی بود و صحبت‌های خیلی خوبی بین من، کفاشیان و حسنی‌ خو در این نشست مطرح شد.

وی افزود: در خصوص صحبت‌های انجام شده در جلسه آقایان کفاشیان و حسنی‌خو توضیحات بیشتر را ارایه خواهند داد. در واقع شما هر سؤالی دارید می‌توانید از آنها بپرسید.

کیروش در پاسخ به این پرسش که آیا شما در تیم ملی خواهید ماند یا نه، گفت: فقط می‌توانم بگویم صحبت‌هایی که در جلسه مطرح شد، خیلی برای تیم ملی خوب است. بیشتر از این هر سؤالی دارید از کفاشیان و حسنی‌خو بپرسید.


کفاشیان گفت : کارلوس کیروش تا حدی قبول کرد همکاری‌ اش را با فدراسیون فوتبال ایران ادامه دهد اما این مساله مشمول مواردی است که باید اجرا شود.

علی کفاشیان در پایان جلسه‌اش با کارلوس کی‌روش در خصوص این جلسه اظهار داشت: در این نشست به دنبال این بودیم که مشکلات پیش آمده بین ما و کی‌روش را حل کنیم، نشستی که بیش از هفت ساعت طول کشید و همهمسایل توسط کی‌روش، من و حسنی‌خو گفته شد.

رییس فدراسیون فوتبال کشورمان اضافه کرد: بحث‌های زیادی در نشست ما مطرح شد که به آنها قبلا اشاره کرده‌ام اما در مورد اینکه حالا شما می‌پرسید کی‌روش با ما ادامه همکاری خواهد داد یا نه باید بگویم او تا حدی قبول کرد همکاری‌اش را با فدراسیون فوتبال ایران ادامه دهد اما این مسیله مشمول مواردی است که باید اجرا شود.جلسه امروز این امیدواری را ایجاد کرد که درصد ماندن کیروش که من قبلا نماندن او را 80 درسد عنوان کرده بودم، کمتر شود.

کفاشیان خاطر نشان کرد: کیروش دغدغه‌هایی در خصوص مسایل مالی، امکانات، کمپ و نبودن بازی‌های تدارکاتی دارد که ما باید تلاش کنیم خواسته‌های او را در این زمینه برآورده کنیم.مسایلی که کیروش در خصوص مشکلات مالی گفته مربوط به بحث دستمزد خودش نیست و او در این خصوص هیچ ادعایی ندارد بلکه بحث مسایل تدارکاتی تیم ملی تا جام جهانی 2018 است که می‌خواهد حدود 50 بازی برگزار کنیم و این بازی‌ها نیاز به اردو و تدارکات دارد که باید مسایل مالی آن حل شود،همچنین مسایل مدیریتی نیز مربوط به تیم ملی بوده که کیروش بحث سرپرست تیم ملی را مطرح کرد تا برای هر کاری از جمله گرفتن بلیت، آماده‌سازی اردوهای تدارکاتی تیم ملی و گرفتن امکانات و … خودش اقدام نکرده و به بخش‌های مختلف فدراسیون نرود بلکه یک مدیر در تیم ملی حضور داشته باشد.کیروش می‌خواهد بداند اگر تیم ملی دو ماه دیگر اردو دارد، قطعاً هتل و دیگر امکانات آن از همین الان آماده شده است.

رییس فدراسیون فوتبال کشورمان یادآور شد: توقع کیروش این است که ما بهترین‌ها را برای تیم ملی فراهم کنیم و او می‌گوید مثلاً زمین چمن آکادمی باید بهترین زمین باشد که ما هم می‌دانیم که زمین چمن آکادمی ایراداتی دارد اما تا حد توان‌مان تلاش خواهیم کرد که بهترین امکانات را فراهم کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال کشورمان در پایان درباره اینکه چقدر به ماندن کارلوس کیروش امیدوار شد، گفت: ما امیدواریم که او در تیم ملی بماند. البته باید بگویم کیروش سرمربی تیم ملی می‌ماند و اکنون فقط برخی مکاتبات ما باید در سه چهار روز آینده صورت بگیرد.

شکایت رسمی کارلوس کی‌روش از ترابیان

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با حضور در کمیته انضباطی به طور رسمی از عباس ترابیان شکایت کرد. کی روش به خاطر اظهارات اخیر ترابیان علیه وی اقدام به این شکایت کرده است.

وظیفه شناسی هتا در حال مذاکره !

کروش دستیارانش را به بازی استقلال فرستاد

حضور اعضای کادر فنی تیم ملی در جایگاه باعث تعجب تماشاگران و کنجکاوی خبرنگاران شد. در روزهايي كه حرف از جدايي كارلوس كروش نقل محافل است، ماركار آقاجانيان، اوسيانو كروز و مهرداد خانبان براي تماشاي بازي استقلال و ذوب‌آهن به آزادي رفتند. مسلماً آنها براي اين اقدام با كارلوس كروش مشورت كرده و با تأييد او راهي استاديوم شدند. شايد هم كروش تصميم گرفته در ايران بماند و در روزهاي آينده موضعش را اعلام مي‌كند.

ترابیان اعتراف کرد : مگر مردَک فحش است

عباس ترابیان (سرپرست سابق تیم ملی) در مورد استفاده از الفاظ ناپسند در مورد کیروش گفت: به آرین قاسمی (مترجم) گفتم من کجا این الفاظ را به کار برده ام؟ گفت یک بار در فدراسیون بودم شما به کارکنان کمیته بین الملل می گفتی این «مردک» خیلی بد رفتاری می کند و دیگر نمی دانیم چکار کنیم. من گفتم می شود مردک را به انگلیسی برای من ترجمه کنی؟ تا جایی که من می دانم در انگلیسی در بدترین حالتش می شود that guy که آن هم در زبان آمریکایی بد نیست و خیلی ها به هم می گویند و فحش نیست!


به روزرسانی ها

23 فروردین – کی روش ماندنی شد

در گفتگویی که کفاشیان با خبرنگار شبکه خبر داشت به گونه ضمنی گفت که کی روش در ایران خواهد ماند. همچنین برگزیدن نکونام به عنوان دستیار از سوی کی روش ، گزارش های چند خبرگزاری معتبر خارجی و دلایل دیگر همه از این حاکی ست که کی روش سرمربی تیم ملی خواهد ماند.

خواست کی روش بازگشت نکونام این بار روی نیمکت

سرمربی تیم ملی ایران برای بازگشت کاپیتان سابق تیم ملی بعنوان مربی ابراز تمایل کرد. کیروش روز گذشته در جلسه خود نکونام را به عنوان مربی ایرانی و دستیار خود در تیم ملی پیشنهاد داد و باید منتظر ماند و دید آیا فدراسیون فوتبال با مربیگری نکونام در تیم ملی موافقت خواهند کرد یا خیر. کفاشیان در آخرین اظهارنظر خود در این خصوص گفت: با اینکه نکونام از بازی‌های ملی خداحافظی کرده اما او هنوز می‌تواند به تیم ملی کمک کند. نکونام با مشورت‌هایش می‌تواند کنار کی‌روش باشد و به تیم ملی کمک کند.

گزارش کیکر

معتبرترین نشریه فوتبال آلمان از تداوم همکاری میان فدراسیون فوتبال ایران و کارلوس کی‌روش تا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خبرداد. پس از آن که روز گذشته در پی جلسات متعدد میان مسوولان فدراسیون فوتبال کشورمان و کارلوس کی‌روش، عاقبت قرار شد همکاری با این مربی ادامه یابد، ابتدا رسانه‌های داخلی و سپس خارجی آن را انعکاس دادند. هفته‌نامه معتبر کیکر آلمان در گزارشی کوتاه به این موضوع پرداخت و از تداوم همکاری میان فدراسیون و مربی پرتغالی به خوانندگان خود خبر داد. این نشریه با درج صحبت‌های علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر ادامه همکاری‌، عنوان کرد کی‌روش مطابق قرارداد تا جام جهانی ۲۰۱۸ که در کشور روسیه انجام می‌شود،‌ سکان هدایت تیم کشورمان را در اختیار خواهد داشت.

24 فروردین :

تفاهم‌ نامه سه‌ جانبه بین سرمربی تیم‌ملی ، فدراسیون و وزارت ورزش امضا می‌شود

با توصیه کفاشیان و در صورت توافق نهایی با کیروش، تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین سرمربی تیم ملی، فدراسیون و وزارت ورزش امضا می‌شود. پس از اینکه دو روز پیش و در جلسه‌ای با حضور علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش و حسنی‌خو، نماینده وزارت ورزش توافقات کلی برای ادامه همکاری سرمربی تیم ملی حاصل شد، قرار است در جلسات بعدی در خصوص جزییات این همکاری، طرفین به بحث و تبادل نظر بپردازند تا در نهایت توافقات کلی حاصل شود.

در این خصوص قرار است ابتدای به امر، حیطه وظایف طرفین مشخص شده تا پس از مشخص شدن این وظایف، دیگر دخالتی در این زمینه به وجود نیاید. در نهایت اینکه علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال پیشنهاد داده است تا تمام مذاکراتی که بین او با کی‌روش در حضور نماینده وزارت ورزش انجام می‌شود، در پایان مذاکرات به صورت مکتوب درآمده و طی تفاهم‌نامه‌ای به امضای او، کی‌روش و نماینده وزارت ورزش برسد. این موضوع علاوه بر اینکه مذاکرات را مستند خواهد کرد، به آن نیز جنبه الزام‌آور خواهد بخشید تا طرفین از این پس فقط در چارچوب وظایف خود در تیم ملی و فدراسیون فوتبال به فعالیت بپردازند.

کیروش به ایمیل یونانی ها پاسخ نداد!

” تا زمانی که به ایران تعهد دارم با کشور دیگری مذاکره نمی کنم ”

از فدراسيون فوتبال خبر رسیده كه يوناني‌ ها پيشنهاد خود را از طريق ايميل به كارلوس كروش ارایه داده‌اند. يكي از مسوولان فدراسيون در اين‌باره مي‌گويد: «ما هم مطلع نبوديم ولي اخيرا متوجه اين موضوع شديم. خود او اين موضوع را به ما نگفت بلكه يكي از ايجنت‌هاي خارجي اين خبر را به ما داد و گفت كیروش حتي به ايميل آنها پاسخ نداده است. پس از آن، اين موضوع را با كیروش در ميان گذاشتيم. او گفت تا زماني كه به ايران تعهد دارد، با هيچ كشوري مذاكره نخواهد كرد.»

فدراسیون فوتبال یونان با کنار گذاشتن کلودیو رانیری بدنبال جایگزین مناسبی برای نیمکت تیم ملی این کشور است. در سال‌هاي حضور روي نيمكت تيم‌ملي ايران، رسانه‌هاي مختلف از پيشنهادهاي مختلف به كروش خبر داده‌اند اما جالب اينجاست كه خود او، هر بار در اين زمينه سكوت كرده و بارها گفته است: «تا زماني كه روي نيمكت ايران مي‌نشينم و به تيم‌ملي تعهد دارم، با هيچ تيمي مذاكره نخواهم كرد. هر زماني كه ايراني‌ها من را نخواستند و كارمان به پايان رسيد، با تيم‌هايي كه خواهان من هستند، مذاكره مي‌كنم.»

نكته اين جاست كه با وجود تاييد اكثر رسانه‌هاي خارجي درباره پيشنهادهاي مختلف از تيم‌هاي مختلف به كیروش، همچنان منتقدان او مي‌گويند هيچ پيشنهادي غير از ايران ندارد و اگر از تيم‌ملي كنار برود، بيكار خواهد بود اما كساني كه با فوتبال اروپا مراوده دارند، مي‌گويند او هر لحظه كه از ايران جدا شود، مي‌تواند به يك تيم خوب ملحق شود.

5 اردیبهشت -ﺗﻔﺎﻫﻢ ﻧﺎﻣﻪ ﺍﻣﻀﺎ ﺷﺪ

كارلوس كی روش در تيم ملی ماندگار شد

ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ ﺣﺮﺍﺳﺖ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﻭﺭﺯﺵ ﻭ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺍﺯ ﺗﻔﺎﻫﻤﯽ ﺳﻪ ﺟﺎﻧﺒﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﮐﺎﺭ ﮐﺎﺭﻟﻮﺱ ﮐﯽ ﺭﻭﺵ ﺧﺒﺮ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ. ﮔﻮﯾﺎ ﺩﺭ ﺟﻠﺴﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﮐﻪ ﺑﯿﻦ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﻭﺭﺯﺵ ﻭ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ، ﮐﺎﺭﻟﻮﺱ ﮐﯽ ﺭﻭﺵ ﻭ ﻓﺪﺭﺍﺳﯿﻮﻥ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﺷﺪ، ﺗﻔﺎﻫﻤﻨﺎﻣﻪﺍﯼ ﺳﻪ ﺟﺎﻧﺒﻪ ﺑﻪﺍﻣﻀﺎ ﺭﺳﯿﺪ.

ﻣﺘﻦ ﺗﻔﺎﻫﻢ ﻧﺎﻣﻪ :

۱- ﻣﻘﺮﺭ ﺷﺪ ﺳﺮﻣﺮﺑﯽ ﺗﯿﻢ ﻣﻠﯽ ﻃﺒﻖ ﺗﻮﺍﻓﻘﯽ ﻓﯽﻣﺎﺑﯿﻦ ﺑﻪ ﻭﻇﺎﯾﻒ ﺧﻮﺩﻋﻤﻞ ﮐﻨﺪ.

۲- ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﯼ ﺗﯿﻢ ﻣﻠﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﻭ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﻭ ﺑﻪﺳﺎﺯﻣﺎﻥﻫﺎﯼ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺷﻮﺩ.

۳- ﻓﺪﺭﺍﺳﯿﻮﻥ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﻣﻮﻇﻒ ﺍﺳﺖ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﻭﻣﻠﺰﻭﻣﺎﺕ ﻻﺯﻡ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﯿﻢ ﻣﻠﯽ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﮐﻨﺪ.

ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺳﺎﻝ ﻫﻤﺪﻟﯽ ﻭ ﻫﻤﺰﺑﺎﻧﯽ ﺩﻭﻟﺖ ﻭ ﻣﻠﺖ ﻫﻤﻪ ﻣﻮﻇﻒ ﺑﻪ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﺍﺯ ﺳﺮﻣﺮﺑﯽ ﺗﯿﻢ ﻣﻠﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﺨﺶ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻓﺪﺭﺍﺳﯿﻮﻥ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﮐﺎﻣﻞ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺭﺍ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﮐﻨﺪ.

توضیحی که بتواند به ما در رفع لینک خراب کمک بکند. مثلا چه کیفیتی و چه قسمتی از این سریال مشکل خرابی دارد.

تلگرام ته موویز