مدیر شبکه یک سیما از قطعی شدن زمان پخش سریالمعمای شاهبه کارگردانی محمدرضا ورزی از اواخر مرداد خبر داد.

مبنی بر اینکه پس از چند بار تاخیر در وعده پخش سریال «معمای شاه» آیا سرانجام این سریال پس از ماه مبارک رمضان از شبکه یک پخش خواهد شد یا خیر؟ اظهار کرد: این سریال الف ویژه بعد از ماه رمضان حوالی تاریخ ۲۸ مرداد از شبکه یک سیما پخش می شود.

این سریال به تهیه کنندگی علی لدنی در ۶۰ قسمت تولید و از شبکه اول سیما پخش خواهد شد. «معمای شاه» از ۲۶ دی سال ۹۱ در مجموعه کاخهای سعد‌آباد کلید خورده است و در شهرک سینمایی غزالی در دکورهای ساخته شده دربار و کاخ، میدان ژاله، منیریه، بهارستان و… تصویربرداری انجام می‌شود.

این سریال زندگی محمدرضا پهلوی را از زمان بازگشت از سوئیس در سال ۱۳۱۵ تا زمان مرگ به تصویر می کشد. تاکنون بیش از ۶۵ درصد از این سریال جلوی دوربین رفته است و صداگذاری همزمان سریال را محمد کشفی و سید علیرضا حسینی انجام می‌دهند.

جمعی از چهره‏ های سرشناس سینما، تلویزیون و تئاتر در این سریال بازی دارند که از میان آنان می‌توان به محمدرضا شریفی نیا، داریوش کاردان، قطب‌الدین صادقی، احمد نجفی، محمد مطیع، مهراوه شریفی‌نیا، سعید داخ، چنگیز جلیلوند، سیامک اطلسی، محمدعلی نجفی، جعفر دهقان، سپند امیر سلیمانی، بهزاد خداویسی، فخرالدین صدیق شریف، حسین محب اهری، شکر خدا گودرزی، امیریل ارجمند، حدیث فولادوند، آرام جعفری، جمشید جهانزاده، رامبد شکرابی، گیتی ساعتچی، چنگیز وثوقی، حسام نواب صفوی، بهروز بقایی، کاظم افرندنیا، صدرالدین شجره، فرزانه نشاط خواه، فرامرز روشنایی، حسین نورعلی، مژگان ربانی، رامین راستاد، مصطفی عبداللهی، میکائیل شهرستانی، محمد برسوزیان، اصغر ضرابی، سیاوش مفیدی، افسانه ناصری و… اشاره کرد. این سریال محصول گروه مجموعه‌های تلویزیونی شبکه یک سیماست.

توضیحی که بتواند به ما در رفع لینک خراب کمک بکند. مثلا چه کیفیتی و چه قسمتی از این سریال مشکل خرابی دارد.

تلگرام ته موویز