علی کریمی در نخستین تجربه مربیگری‌اش دستیار کارلوس کی‌ روش در تیم ملی ایران شد…

سرمربی پرتغالی تیم ایران در آغاز این نشست گفت: «ما می‌خواهیم خبری را به اطلاع شما برسانیم. ما می‌خواهیم علی کریمی را به عنوان عضو جدید تیم ملی به شما معرفی کنیم. من افتخار داشتم با علی کریمی به عنوان بازیکن کار کنم. او کمک زیادی به ما کرد برای اینکه به جام جهانی صعود کنیم. من بعد از توصیه فدراسیون فوتبال تصمیم گرفتم کریمی در کادر من حضور داشته باشد و می خواهم از او تشکر کنم برای حضور زودهنگام در جمع ما در حالی که تازه از فوتبال خداحافظی کرده است. من شخصا از آقایان کفاشیان و نبی برای این دعوت تشکر می‌کنم.»

او سپس ادامه داد: «انگیزه من از دعوت کریمی، این است که همه دانشم را به نفرات بعدی منتقل کنم. این میراث چیزی است که باید به نسل تازه مربیگری در ایران برسد.»

گفتنی است علی کریمی که آبان ماه امسال ۳۶ ساله می‌شود، ۱۲۷ بار پیراهن تیم ملی فوتبال را بر تن کرد و در این بازی‌ها موفق شد ۳۸ گل به ثمر برساند.

انعکاس خبر مربیگری علی کریمی در آلمان

به گزارش “ورزش سه”، او روز پنج‌شنبه از سوی کارلوس کیروش سرمربی این تیم به عنوان دستیار منصوب شد. کریمی اواسط سال جاری به دوران بازیگری‌اش در فوتبال پایان داده بود.او سال 1998 کارش را با پرسپولیس تهران آغاز کرد. بین سال‌های 2005 تا 2007 برای بایرن مونیخ توپ زد و سال 2011 عضو باشگاه شالکه بود.این بازیکن 35 ساله به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران قلمداد می‌شود. مطبوعات ورزشی محلی نیز از او به عنوان مارادونای آسیا یاد می‌کنند.

توضیحی که بتواند به ما در رفع لینک خراب کمک بکند. مثلا چه کیفیتی و چه قسمتی از این سریال مشکل خرابی دارد.

تلگرام ته موویز