تنظیمات کروم به کاربران امکان می‌دهد برای مروگر خود از رمز عبور محافظ استفاده کنند و دسترسی متفاوتی برای میهمانان خود ایجاد کنند تا رمزهای عبور ذخیره شده آن‌ها ایمن بماند.

هنگام کار با مرورگر کروم، هرگاه برای دسترسی به سرویسی باید از نام کاربری و رمز عبور استفاده کنیم، کروم از ما می‌پرسد آیا مایل به ذخیره نام کاربری و رمز عبور خود هستیم. پذیرش این پیشنهاد به این معنی است که وقتی دوباره از همان کامپیوتر و همان مرورگر می‌خواهیم وارد وب‌سایت‌هایی شویم که پیشتر وارد شده‌ایم دیگر نیازی به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نداریم.

اما گاهی ممکن است کسی بدون اجازه و حضور شما یا حتی با اجازه شما به کامپیوتر شما دسترسی پیدا کند. چنین دسترسی به این معناست که آن فرد بدون اطلاع دادن به شما با ورود به کروم به تمام حساب‌های کاربری شما دسترسی پیدا خواهد کرد. چکار باید کرد؟

برای محافظت از حساب‌های کاربری و داده‌هایتان و مسدود کردن دسترسی «دیگری» به مرورگر کروم شما، وقتی کامپیوتر یا لپ‌تاپ را کنار می‌گذارید باید قابلیت آزمایشی کروم که مرورگر شما را قفل می‌کند، فعال کنید. با همین قابلیت می‌توانید «دسترسی میهمان» را برای کسی که کامپیوتر خود را به او داده‌اید فراهم کنید.

برای تنظیم قفل مروگر و تنظیم «دسترسی میهمان» کارهای زیر را باید انجام دهید.

* در نوار آدرس کروم عنوان chrome://flags را به عنوان آدرس وارد کنید و اینتر را بزنید.

* در لیست بلند و بالایی که می‌آید دنبال «فعال کردن سیستم جدید مدیریت پروفایل» Enable new profile management system بگردید. این گزینه در یک سوم پایانی صفحه یافت می‌شود.

* روی لینک «فعال کردن» کلیک کنید.

* روی دکمه Relaunch Now که در یک نوار پایین صفحه کروم ظاهر می‌شودکلیک کنید.

پس از آن‌که کروم ری‌استارت می‌شود، شما باید یک دکمه با عنوان «کاربر نخست» First user را در گوشه بالای سمت راست کروم می‌بینید. روی این عنوان کلیک کنید تا یک پانل کوچک باز شود که به شما امکان می‌دهد به عنوان کاربر اصلی به حساب‌هایتان دسترسی داشته باشید.

البته این عنوان «کاربر نخست» را می‌توانید به هر نام دیگری که می‌خواهید عوض کنید و برای آن، عکس هم انتخاب کنید. شما از اینجا می‌توانید همچنین برای کاربران دیگری هم پروفایل درست کنید. با هر کدام از پروفایل‌ها می‌توان همچون حالت عادی در مرورگر کروم به هر تعداد وب‌سایت که می‌خواهید سر بزنید و رمزهای عبور و نام کاربری آن‌ها در مروگر ذخیره کنید و مطمئن باشید که فقط از طریق همان پروفایل در دسترس خواهد بود.

از طریق همین پانل، شما می‌توانید مرورگر را قفل کنید. با قفل کردن مرورگر، همه صفحاتی که به نحوی به حساب گوگل شما وصل هستند و رمز عبوری را برای شما ذخیره کرده‌اند مخفی می‌شود و پنجره دیگری باز می‌شود که برای دسترسی به صفحات مخفی شده از شما نام کاربری و رمز عبور می‌خواهد.

البته این قابلیت هنوز در مرحله آزمایشی است و قاعدتادر کار کردن با آن ممکن است مشکلاتی ایجاد شود که با گزارش آن‌ها به گوگل، انتظار می‌رود به تدریج کارکرد قابلیت بهبود یافته و مشکلاتش هم حل شوند.

توضیحی که بتواند به ما در رفع لینک خراب کمک بکند. مثلا چه کیفیتی و چه قسمتی از این سریال مشکل خرابی دارد.

تلگرام ته موویز