تازه ترین امارگیری ها : 18 میلیون ایرانی‌ با بیماری های روانی


یک مقام “وزارت بهداشت” می‌گوید بیش از ۱۸ میلیون ایرانی‌ دچار اختلالات روانی هستند که بالغ بر نیمی از این آمار مربوط به مبتلایان به افسردگی است.

احمد حاجبی، “رییس اداره سلامت روان وزارت بهداشت”، روز چهارشنبه (۲۳ دی-۱۳ ژانویه) در گفتگویی با خبرگزاری “فارس” شمار مبتلایان به اختلالات روانی در ایران را ۲۳/۶ درسد جمعیت کشور اعلام کرد و گفت: «شایع‌ترین اختلال روانی، افسردگی بوده که آمار ۱۲/۷درسدی را به خود اختصاص داده است.»

آقای حاجبی اضافه کرد که در حال حاضر «تقریبا به‌طور متوسط به ازای هر ۲۵ هزار نفر جمعیت، یک نفر کارشناس سلامت روان جذب کار می‌شود و خدمات لازم را به مردم ارایه می‌دهد.» آمار تازه‌ وزارت بهداشت از شمار ایرانیان مبتلا به اختلالات روانی در مقایسه با آمار پیشین ارایه‌شده از سوی این وزارت‌خانه، رشدی ۲/۵ درسدی را نشان می‌دهد.

پیش‌تر در شهریورماه ۱۳۹۲، علی‌ اکبر سیاری در جلسه‌ معارفه‌ی خود به عنوان “معاون امور بهداشتی وزارت بهداشت”، از اختلالات روانی ۲۱/۱ درسد مردم کشور و ۳۴/۲ درسد از شهروندان تهرانی خبر داده و خواستار “توجه جدی” و “سریع” در این باره شده بود.

در مهرماه همان سال نیز، عباس‌ علی ناصحی، “مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت” اعلام کرده بود که ۳۴/۷ درسد جمعیت ایران نیازمند “خدمات سلامت روان” هستند که از این میان تنها ۱۸/۵ درید «حداقلی از خدمات» را دریافت می‌کنند.

آقای ناصحی با اشاره به نتایج “پیمایش ملی” سال ۸۹-۹۰ گفته بود که «۲۶/۵ درسد از زنان و ۲۱/۶ درید از مردان بین ۱۵ تا ۶۴ سال دچار اختلالات روانی هستند».

توضیحی که بتواند به ما در رفع لینک خراب کمک بکند. مثلا چه کیفیتی و چه قسمتی از این سریال مشکل خرابی دارد.

تلگرام ته موویز